איך לשמר את התוצאות של הניתוח הקוסמטי?

ניתוח קוסמטי הוא השקעה, את משקיעה כסף במראה החיצוני שלך ורוכשת ביטחון עצמי בעקבות השינויים שבגופך. מדובר בהשקעה של זמן ואנרגה ולכן חשוב שתקבלי את מלוא התמורה חזרה. הניתוח עצמו תמיד מעלה את שביעות הרצון של המטופלים בכמה וכמה רמות ומרבית המטופלים מרוצים מהתוצאות גם שנים לאחר מכן אך ללא תחזוקה וטיפול נכון בתופעות ההזדקנות השביעות רצון מהתהליכים תרד. התחזוקה מתבטאת בדרך כלל בהרגלים משום שעל הגנטיקה וההזדקנות יש לנו פחות שליטה. והרגלים הם יחסית קלים לשינוי.

ההרגל הבסיסי ביותר הוא דיאטה ואורח חיים ספורטיבי, לדוגמא ניתוח לשאיבת שומן המאפשר להיפטר במהירות מכמות עצומה של תאי שומן בגופך לא יחזיק את גופך באותו המצב ללא שינוי יציב וקבוע בתזונה ובפעילות ספורטיבית. החדשות הטובות הן שפעילות ספורטיבית ותזונה בריאה יעזרו לך להרגיש נהדר גם מבפנים ולא רק להיראות ככה וכן לשמור על הבריאות שלך באופן כללי. לעיתים האתגר יכול להיות הפוך – כלומר אם את ספורטאית מטבעך שעוסקת בפעילות גופנית אינטנסיבית ברמה יומית או שבועית את תצטרכי ללמוד לתת לעצמך מנוחה לאחר הניתוח עד להחלמה המלאה כדי לא להסתכן בסיבוכים שנובעים ממאמץ יתר.

חשוב להקפיד גם על טיפוח העור ובמיוחד על טיפול בצלקות שלאחר הניתוח. לאחר כל ניתוח נותרות צלקות אך מידת הבולטות שלהן תלויה בחלקה בך: המנתח מצידו ינסה להצניע אותן ככל שניתן אך לאחר הניתוח חשוב מאוד לשמור על כללי ההחלמה כדי למנוע הרחבה או פתיחה של הצלקות ולאפשר להן להתאחות במהירות, כמו כן הגנה על הצלקות מהשמש, שמירה על האזור נקי ומחוטא וכן טיפול מתמשך עם חומר מיוחד לצלקות שינתן לך על ידי הרופא המנתח הם חשובים מאוד בתהליך ההחלמה. דרך אגב, ללמוד לעבוד עם צלקות הוא דבר חשוב בלי קשר לניתוח, כמו לדוגמא במקרה של פיגמנטציה או צלקות אקנה.

לאחר מכן תוכלי להמשיך ולטפל בעורך באמצעות התכשירים המתאימים לך באופן אישי, שמירה על העור באופן קבוע ומתמשך היא פעולה חשובה מעין כמוה שיכולה לסייע מאוד במלחמה בתופעות ההזדקנות עם ובלי קשר לניתוח שאותו עברת.