אימון לזוגיות

שנים רבות אימנתי אנשים ונשים ליצירת זוגיות. תמיד הייתי בטוחה שזה קל. שכל השליטה בידיים שלנו. אם רק נעשה א ב ג ד, ניצור את התוצאות שרצינו. יש לנו הרי השפעה על אחרים. מהזזה של עפעף אנחנו משפיעים. בקשרים הקרובים, אם נעשה את הפרצוף הכי קטן, מיד נשפיע על השני. אולי נרגיז, נכעיס, נפגע או נעצים, נעודד או נגרום לשני לחייך. אז בטח גם נשפיע על אחרים שאנחנו לא מכירים. קריצה או חיוך לאדם אחר, מיד תגרום לו להרגיש משהו. אבל שליטה בתוצאות ???

רק מהמעשה?

אני לומדת בשנים האחרונות את חכמת הקבלה במרכז בני ברוך שתכלס, זו חכמת הלב למי שלרגע ברח למיסטיקה, ולתוך העולם של זוגיות ובכלל למערכות יחסים נכנסו ככ הרבה תובנות חדשות ועמוקות שלא יכולתי למצוא בשום מקום אחר. אני חושבת שגיליתי שם את הסודות האמיתיים לחכמת האהבה, למערכות יחסים וליצירתם. אנחנו כולנו עסוקים בתוצאות של מה אני אקבל או לא, מה זה יגרום לי להרגיש, מה יחשבו עלי, כמה אהיה גאה בעצמי, כמה ביטחון עצמי אני אקרין, כמה אני אצליח לממש את עצמי. יש פה דבר ככ חשוב שחסר במשוואה הזו. האדם שמולי. זה שהוא אולי המושא שלי.

מה שלמדתי אצל בני ברוך והתובנה העיקרית שלי היא שבמקום התוצאות שאני רוצה שיהיו לי, חשוב יותר מה ואיך אני אגרום לשני להרגיש. מה השני עכשיו מרגיש? מה הוא היה רוצה? מה יעשה לו טוב ונעים? בלי לחשוב על התוצאות עבורי. לרגע לשכוח את עצמי ולהרגיש את השני. אם במקום לחשוב על מה היא תחשוב אם תיגש ותדבר איתה, תבוא חדש עם כוונה אמיתית לתת לה פשוט הרגשה טובה. 

רק לרצות לגרום לה לחייך, להחמיא לה, לעניין אותה במשהו מעניין וזהו. בלי לנסות לשלוט על מה שקורה, בלי מניפולציה, בלי חשבונאות. פשוט לבוא, לבוא פשוט. עם כוונות של ואהבת לרעך כמוך. ממקום של אהבה נקייה לזולת. מה, זה לא ישמח אותה? בלי לחכות לתוצאה כלשהי שתרוויח ממנה. רק ממקום של נתינה ואהבה. שום מעשה ללא כוונה אמיתית לא ימלא אותך והיא תרגיש את זה את אותו הרצון שלך לתוצאות שלך. לקבל בסוף משהו ממנה.

ושלא תטעו,לא כתבתי את זה דווקא לגברים, אני הכי שוויונית בקטע הזה ואין לי הבדלים בתפקידי הגבר או האישה. ואני חושבת איך מערכות יחסים היו נשמרות והאהבה היתה עולה ועולה אם היינו נוטשים את הכוונה לרצות לקבל לעצמי דרך השני ובמקום זה, לרצות להשפיע על השני. איך, כשאנחנו חושבים, מרגישים ומשקיעים במישהו, בטח בבן או בת הזוג שלך, האהבה שלך אליו תגדל ותגדל, לא ככה?