האם בטיסה לחו"ל עדיף עדשות מגע או משקפיים?

ישנם לא מעט איברים בגוף שלנו אשר מושפעים בצורה כמעט ישירה מהמצב הפיזי שבו אנחנו נמצאים, למשל אם ניקח לדוגמא את התנאים הפיזיולוגים המתקיימים על הגוף שלנו כאשר אנחנו צוללים נמצא כי לחץ הגוף אמור לעלות.
ועל פי לא מעט מחקרים נראה כי לחץ הגוף בצורה מדודה ושקולה הופך להיות מועיל לגוף שלנו, בין אם עוזר לוורידים בגוף שאינם מתפקדים טוב או לייצור מחודש של תאים אפורים. אך כאשר אנו עושים שימוש בעדשות מגע במהלך הטיסה, גם העיניים שלנו יכולות להיות מושפעות מלחץ האויר שעולה עם גובה המטוס, ולייצר תופעות לוואי שונות.
על כך נשאלת השאלה האם בטיסה עדיף להשתמש בעדשות מגע או במשקפיים?

שימוש בעדשות מגע

עדשות מגע כיום מיוצרות ממגוון רחב של טכנולוגיות שונות ונושמות ובניגוד לשנים עברו, עדשות מגע יכולות לספק כיום מנעד רחב של פתרונות לליקויי ראייה שונים. אך אחת מן התופעות הלוואי אשר נפוצות בכל הקשור  לשימוש בעדשות מגע היא בהחלט התייבשות העין, דבר שקורה גם עם תום השימוש בעדשה ועם סיום יום עבודה או בעליה למטוס ושינוי לחץ האוויר על העין. תופעה זו מתקיימת גם בקרב משתמשי עדשות מגע יומיות וגם בעדשות חודשיות/שבועיות, אך בשנים האחרונות נוכל לראות לא מעט עדשות מגע המאפשרות שימוש בעדשות המגע למרות שינויי לחץ האוויר.
עדשות אלו מיוצרות על ידי מספר חברות כמו acuva ו alcon. עם זאת במידה ואתם משתמשים בעדשות מגע בזמן הטיסה, הביאו אתכם טיפות עיניים שיעזרו לשמור על הרטיבות.

שימוש במשקפיים

השימוש במשקפיים בזמן טיסה אמור להיות הרבה יותר נוח מהשימוש בעדשות, לא רק כי יובש העיניים יהיה מועט באופן ניכר מאשר בשימוש עם עדשות, אלא גם כי הנוחות בשימוש במשקפיים אמורה (הפעם)  להיות משתלמת הרבה יותר מהשימוש בעדשות מגע. כך שבמידה ותטוסו עם עדשות מגע יתכן והלחץ שתסבלו ממנו יגרום ליובש, יחד עם היובש תזדקקו גם כן לטיפות האמורות להקל על מצב העין. כך שמבחינה לוגיסטית תצטרכו להביא איתכם גם טיפות לעיניים, גם את כלים לנשיאת העדשות וגם חומר לשימור שלהן. אז לא עדיף לכם בעצם לקחת את המשקפיים לטיסה מאשר לנסות לטפטף טיפות לעין בזמן כיסא אוויר?