האם בידינו האפשרות לשנות את מה שהביא עלינו הכוח העליון?

אסונות טבע, מקרים בלתי רצויים אחרים, כל אלה הם מסוג האירועים הבלתי צפויים שלא ניתנים להסבר. את הסיבה לקיומם אנחנו מייחסים לכוח עליון, אלוהים, היושב במרומים או כל הגדרה אחרת שנוחה לנו ונשמעת לנו טוב . בהודאה שהכוח הזה אחראי על האירועים האלה, אנו מכירים למעשה בקיומו.
האם יש לנו דרך להתקשר אליו? האם ניתן לשנות את ה"גורל" שהוא כופה עלינו? לא בטוח שאנו מרגישים שהכוח הזה בשליטתנו. לדוגמא, בתנאי הרכישה שעושים גופים עסקיים, הם פוטרים את עצמם מעמידה בלוח הזמנים אליו התחייבו – בסעיף של "כוח עליון". מכאן, שאנו נוהגים לייחס לכוח הזה את המקרים השליליים הלא מוסברים בחיינו.
ומה עם המקרים החיוביים? מדוע איננו מייחסים אותם גם לכוח הזה? כנראה שאותם, אנו מייחסים ל"כוחנו ועוצם ידינו". השאלה הנשאלת, והיום אולי יותר מתמיד נוכח מגפת הקורונה, האם בכלל קיימת דרך לשנות את המקרים "הרעים" אותם אנו מייחסים לאותו כוח,שלהרגשתנו הוא נפרד מאיתנו. מצב זה של חוסר תקשורת אותו אנו חשים עם הכוח העליון, ניתן להשוות אותו באיזושהי
מידה לתקשורת לקויה שהורים חשים בקשר עם ילדיהם – כשאינם זוכים לשיתוף פעולה איתם. בניסיון להיעזר במומחים בתחום, נפרשת בפני ההורים "מפה" איך להגיע לקשר טוב עם ילדיהם. ב"מפה" הם לומדים על הרצונות והצרכים שלהם, מה מונע קשר טוב איתם ומה מאפשר אותו.
אם ננסה להכיר את מה שהכוח העליון מצפה בקשר איתנו, אולי נצליח גם אנו לקבל ממנו את מה שנחוץ לנו. נרגיש שהוא "משתף פעולה" איתנו. בדומה לפסיכולוגים ומנחות הורים המלמדים את ההורים על צרכי ילדיהם – מי "המומחים" בהם נוכל להיעזר לצורך לתקשורת עם הכוח העליון?
הנוצרים, פונים לשם כך לישו, מתפללים אליו, מבקשים ממנו את כל צרכיהם דרך התמונות והפסלים שלו. ביהדות, ניתנה האפשרות ל"תקשורת" והכרת הכוח העליון בעזרת חכמת הקבלה, הפורשת לפני האדם את "הצרכים" והדרישות מצד הכוח העליון – הצורך להתעלות מעל האגו המפריד בינו לסובבים אותו ומונע ממנו להתחבר באהבה לסובבים אותו. לקריאה עוד בנושא באתר קבלה לעם.