כוח הקבוצה

כמיטב המסורת המערב שכל אחד הוא אינדיבידואל – אחד, יחיד ומיוחד נוצר מצב בו  כל אחד מחפש את הפינה שלו עם המחשב שלו והפלאפון שלו. באה קבלה לעם ואומרת לנו שאחד יחיד ומיוחד הוא רק הבורא, וגם אנחנו כשנהפוך להיות מחוברים רק אז נהפוך לאחד יחיד ומיוחד. מפה נולד מושג "הקבוצה".

מה הקבוצה ומה כוח שלה?

תכלס יש המון קבוצות תמיכה- "שומרי משקל", נרקומנים אנונימיים, קבוצות רכישה למיניהם. בדומה לזה ישנה קבוצות קבלית- היא גם במובן מסוים קבוצת תמיכה, תמיכה ברצון להגיע למטרה- לגלות את הבורא. הקבוצה הזאת גם מורכבת מאנשים שונים ומשונים שהדבר היחיד המשותף ביניהם זה רצון להגיע למטרה. היא נקראת בני ברוך.

גם לי יש קבוצה כזאת. קבוצה מורכבת מנשים בגילאים שונים, רקעים שונים והכל שונה. הסיכוי שלנו להתאגד ביחד סביב איזשהו נושא שלא לא המטרה שלנו, הינו אפס. הקבוצה הזאת עם כל השוני של מרכיבים אותה היא כמו מטען חשמלי רוחני שמטעין אותה באנרגיה שעוברת לכל אחת ואחת.  אותה אנרגיה עוברת הלאה והלאה- למשפחה, ילדים, עמיתים בעבודה. האנרגיה הזאת מטעינה אותנו בכוח אהבה, נתינה, התחשבות ,אמפתיה בקיצור כל אותם דברים שבסופו של דבר מאפשרים לנו לחיות.

בקבוצה הזאת מתגלים מצבים שונים ומשונים- אהבה, חיבה, אהדה וכנגד זה כעס, שנאה ודחיקה. אבל כשמסתכלים על כל המצבים האלה ומחליטים שכשנעים וגם כשלא נעים המטרה לגלות את הבורא היא המטרה הכי חשובה בחיים, אז חורקים שיניים ומשנסים מותניים וממשיכים הלאה למרות כל הקשיים. למעשה מרגישים דווקא במצבים האלה כמה אנחנו זקוקים לאותו כוח הקבוצה. הכוח שלא תלוי בפרצופים, ולא מילות נחמה בסגנון "אדם, אוהבים אותך, אדם" זהו כוח על טבעי ועל אנושי, הוא פשוט מתגלה, זורם  בעורקים וירטואליים וממלא בטובו את כל עולם.