כסף על קצה המזלג

הצרכים של האנושות מתחלקים למספר תחומים. התחום הבסיסי ביותר שייך גם לחיות, של אוכל, מין ומשפחה, וכל מה שמעל זה הם תחומים גבוהים יותר ששייכים לאדם והם כוללים כסף, כבוד ומושכלות.

כסף הוא דבר העיקרי ברצונות של אנשים, מנוע הדחיפה של רובנו, כי באמצעותו אפשר להשיג כמעט כל דבר.

בעידן המודרני של היום, ישנה הגברה משמעותית בחיי מותרות, קניית בגדים, גאדג'טים, לאכול טוב, לצאת לטיולים מסביב העולם, לקנות מכונית פאר כסמל סטטוס חברתי וכדומה.

למי שיותר כסף הוא יותר שולט על אחרים, במיוחד במדינות כמו ארצות הברית, סין, רוסיה.

מדינות עניות כמו באפריקה, הופכות להיות מרכזי משאבים, משרתים ומקום לאחסון נשורת רדיואקטיבי.

לכל מדינה יש נטייה להתעשר כדי לתת חיים יותר טובים לאזרחים שלה, ויוצא דופן הן מדינות תחת שליטת דיקטטורה כמו איראן וצפון קוריאה, שמשתמשים באוצרות שלהן כדי לפתח נשק גרעיני לאיים על העולם לקבל בכוח את דרישתם, או לייצא השקפת עולם שלהן כדי לשלוט על העולם.

השקעה עולמית בייצור נשק היא הכי גבוהה, עם פצצות אטום של היום אפשר להרוס את כדור הארץ מאות פעמים.

על אף כל זה, אף מדינה לא מוותרת על חימוש גרעיני ככל שניתן.

העולם מתנהל על ידי מנהיגים בעלי אגו עצום שלא מניח להם לעסוק בבניית סביבה טובה יותר לכל האנושות. הרי יש מספיק לכולם כדי לחיות טוב בלי מותרות, יותר תענוגים שכביכול הכסף יכול לתת, אפשר להשיג בדרכי שלום וערבות הדדית, להפוך את העולם שטוב לכולם לחיות ולא רק לחלק מהאנושות.

דרך שמקנה לכולם להתפתח לפי הטבע שלהם אפשר להשיג על ידי דאגה של כולם לכולם, אז לאף אחד לא יהיה צורך לאסוף כסף, וכך העולם יהיה ידידותי וישמר גם לדורות הבאים. זוהי אחריות של כל אחד על כדור הארץ לדאוג על אחרים ועל הסביבה, ולדרוש מהמנהיגים לנהוג כך.