משמעות החיים

מה הטעם בחיים? העניין עם השאלה הזו שהיא מתגבשת ומתבשלת במשך שנים והיא בטח לא מתחילה ממש מהשאלה הזו. האדם שמחפש את משמעות החיים או מה הטעם בחיים מבלה את רוב שנות חייו בחיפושים ובחוסר שלמות, בהרגשה של תסכול נוראי ששום דבר לא מספק אותו, אף פעם אף אחד לא יוכל לנחש מה מתחולל בתוכו ועל מה הוא בדיוק מדבר, אף אחד לא באמת מבין מה הוא מחפש ומה באמת הוא רוצה. מבחוץ זה נראה כמו מישהו כפוי טובה או פשוט אדם שלא מוצא את עצמו. זה קורה כי האדם עצמו לא יודע מה הוא מחפש בדיוק, ההרגשה היא באמת של חוסר סיפוק אבל לא בגלל שהוא לא מרוצה אלא בגלל שהריקנות הזו נובעת מבפנים והיא מוליכה את האדם להמשיך לחפש ובעצם זהו מסע שנמשך עד שהאדם מצליח סוף סוף לדייק את השאלה ולהתמקד פחות או יותר בשאלות מה היעוד שלי לשם מה נבראתי ובכלל מה הטעם בכל החיים האלה על פני האדמה הזו.
לחיות רק למען הנאה חומרית ונוחיות גשמית זה נחמד אבל רובנו נגיע במוקדם או מאוחר בחיינו לשאלות קיומיות על משמעות החיים ומטרתם (https://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/D8BD12D8-FE8C-4EB2-A041-B4A2FCC9B697/121150/Kahana.doc ) יש אנשים שמסתפקים בעבודה שמעשירה ומעניינת אותם והעבודה עצמה מגדירה וממלאת את כל שאלות ייעודם וקיומם. יש כאלה שדרך בני המשפחה יכולים להגדיר את עצמם, אבל יש אנשים שמחפשים משהו מעבר לכל זה והשאלות האלו לא מניחות להם עד שהם מוצאים ולא רק שומעים על כך בהרצאה או באיזה ספר, הם צריכים ממש להרגיש מבפנים שזו התשובה, שזו האמת שאותה חיפשו כל החיים.
כאשר האדם מוצא את מקור השפע האינסופי של סיבת הקיום ומטרת החיים מתבהר לו בצורה הכי
ברורה שיש, הוא מרגיש בכל חושיו ומעבר לכך משהו בתוכו אומר לו שהגיע למקום הנכון ומרגיש שהדבר שהיה חסר לו כל חייו היה הקשר לאותו מקור כח שמנהל ומקיים את כל המציאות, הכח הרוחני.
הניתוק שחווה עד כה מחבל הטבור שמזין ומפתח את הכל היה גם זה שדחף אותו להמשיך לחפש, האדם מבין שהוא חיפש משהו מעבר לחומר הגשמי, החומרי ובאותו הרגע שמשהו מהעולם הרוחני נגע בו יודע שהחיפוש נגמר. לקריאה נוספת על משמעות החיים – http://www.kab.co.il/kabbalah/%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D