עובדות מעניינות על טפטים

תבניות עיצוביות הן המרכיב המרכזי ביותר בבחירת טפטים ובגלל זה התחום הזה הוא כל כך ויזואלי וחוזר היום למרכז תחום עיצוב הבית. אך מה שאנשים שוכחים בדרך כלל הוא להתאים את התבניות לחדר הספציפי שאותו הם רוצים לעצב ולכן חשוב לזכור מספר כללי אצבע שיסייעו לכם לא לעשות טעויות שלאחר מכן תתחרטו עליהן:
פסים אנכיים או תבניות אנכיות יגרמו לתקרה להיראות גבוהה יותר ולכל החדר להיראות גדול יותר מכפי שהוא.

פסים אופקיים או תבניות אופקיות יגרמו לקירות להיראות רחבים יותר ולתקרה להיראות נמוכה יותר יחסית.

תבניות גדולות ובולטות לא עושות טוב לחדרים קטנים בדרך כלל משום שהן די משתלטות על החדר וגורמות לחדר עצמו ולכל מה שיש בו להיראות קטן יותר ולכן אם אתם בקטע של תבנית גדולה אז כדאי לשקול ללכת על חדר גדול.

הדפסה קטנה מאוד או תבניות גיאומטריות קטנות במיוחד או עיצובים קטנים במיוחד מתאימים יותר למשטחים קטנים אחרת הם יהפכו את המשטח לצפוף מאוד ולא יורגשו מספיק.

צבעים כהים גורמים לחדרים להיראות קטנים יותר לעומת זאת טפטים עם רקע בהיר יחסית יגרמו לחדר להיראות יותר גדול ממה שהוא באמת.

עוד מספר דברים שכדאי לדעת בהקשר זה: כאשר אומרים שתבנית היא מופשטת לא מדברים על התבנית עצמה אלא על כך שהעיצוב שלה אינו מבוסס על צורות טבעיות. וכאשר מדברים על חומר אקרילי מדובר לרוב על צבע ולא על טפטים, אקרילי זו משפחה של חומרי פלסטיק המשמשים ליצירת סיבים סינטטיים, ציפוי משטחים וכולי, החומר הוא בדרך כלל עמיד למים ונתפס על מרבית המשטחים. אם אתם משתמשים בצבע כזה בשילוב עם טפטים זה לא אומר בהכרח שהחדר ייעשה אקוסטי כמו שחושבים חלק מהאנשים. אם רוצים להפוך חדר לאקוסטי באמצעות טפטים לקיר רצוי ללכת על טפטים ייחודיים שעשויים מבים ארוגים או מחומרים סינטטיים המקטינים את עוצמת הרעש ומסייעים בחללים רועשים כגון משרדים, תיאטראות, אודיטוריומים, מסעדות, בתי קפה, מסדרונות, בתי ספר ולובי של מעליות בבניינים גבוהים. לחומרים הללו יש ציפוי מקטין רעש ברמה מסויימת, המדד נקרא NRC כלומר מידת הפחתת הרעש של החומר וככל שהציון שלו גבוה יותר כך עוצמת הרעש הנספג גבוהה יותר. ניתן בפעמים רבות להגדיל את הציון על ידי הדבקת קרטונים או לוחות שעם בין הקיר לטפט.