שידות וכסאות רחצה

מרבית הקשישים עושים שימוש בכסאות רחצה המאפשרים להם לצמצם את הסיכון הגדול שבהחלקה או בנפילה בשירותים. אחד האתגרים בשימוש בכסאות אלו הוא האחסון שלהם משום שהם תופסים מקום. יש אנשים שפשוט משאירים את הכסאות פתוחים או מונחים בפינה של המקלחון או לצד האמבטיה אך לאלו מאיתנו שיותר רגישים לעיצוב הבית ולסדר ולניקיון קיימים גם פתרונות מתקדמים יותר. מלכתחילה כדאי לבחור בכסאות רחצה מתקפלים שניתן לאחסן בצורה נכונה בשידה או בארון. למעשה השימוש בשידת מגירות או בארונות המשמשים גם כאמצעי לעיצוב פנים התחיל בצרפת של המאה השמונה עשרה. גם אז החלו להשתמש בהם לאחסון כלי שירותים שונים כגון סירי הלילה או הכיורים עם הכדים שנועדו לשטיפת הפנים והידיים.

עם התפתחות הטכנולוגיה, האסלות והמים הזורמים כמו גם הבידה ואביזרים אחרים הקשורים לחדר הרחצה ולשירותים הפכו השידות למתקנים למגבות ולעזרים אחרים. שידות לשירותים או ארונות קטנים עם מגרות רחבות ועמוקות יכולות להיות אידיאליות לאחסון של כסאות רחצה מתקפלים. מרבית כסאות הרחצה המתקפלים יתאימו למגרה רחבה ועמוקה בתוך שידה. כמובן שרצוי לבחור שידה או ארון שיתאימו לאביזר זה או לחלופין לבחור את כסא הרחצה המתקפל המתאים לשידה הקיימת. מכיוון שכסאות הרחצה עשויים אלומיניום אל חלד אין סכנה כי הכסא יחליד, אך חשוב להקפיד לנגב אותו לפני הכנסתו לארון כדי למנוע רטיבות במגירה ועובש או ריחות לא נעימים.

כסאות רחצה הם לרוב עמידים מאוד ומסוגלים להחזיק משקל עצום עליהם בצורה יציבה יחסית וללא חשש. חלק מהמסיביות הזו מתאפשרת הודות למשקל שלהם ולכן ההמלצה היא לא לאחסן אותם במגרה עליונה שעלולה ליפול או להתעקם כתוצאה מהמשקל אלא באחת המגרות התחתונות בשידה או אפילו בתחתונה ביותר. אפשרות אחרת כפי שציינו בתחילה היא לאחסן את כסא הרחצה המתקפל בתוך אחד הארונות בצמוד לאחד מקירות הארון הפנימיים ובחלק ללא מדפים. גם במקרה זה חשוב לנגב ולייבש את הכסא לפני הכנסתו לארון כדי למנוע עובש או בעיות ריח הנובעות מרטיבות.