קניית דירה בברלין

בעשור האחרון מחירי הנדלן בישראל גרמו למשקיעים לחפש אפשרויות השקעה שונות ומגוונת, כאשר רוב המשקיעים בוחרים בקניית תדירות ברחבי אירופה. השקעת נדלן בחול נשמעת לעיתים דבר נוח וקל יחסית, אך כאשר מדובר ברכישת דירה בברלין החוקים וונושאי המס שונים מאוד.
לכן לאלו ממכם אשר מחפשים אפיק השקעה חדש, אנו כאן על מנת לעשות לכם מעט סדר באיך תוכלו לרכוש דירה בברלין, בין אם להשקעה ובין אם תרצו להתגורר בה.

כל התנאים להצלחה

מאז איחוד העיר ברלין היא חווה עליה מתמדת באיכות החיים, החל ממחירי מחיה זולים עד לאזורי תיירות כמעט בכל אזור בעיר, כל אלו הופכים את ברלין לאחת מערי העולם כמו לונדון פריז וניורק.
גם שוק הנדלן בברלין חווה עליה מבורכת כאשר בבד ובד אזורים שלמים חוים התחדשות עירונית.
כך שתוכלו  גם למצוא אזורי נדלן יחסית לא יקרים כמו ליכטנברג מואביט ופנקוב, שלרוב נמצאים בתוכם פנינות נדלן במחירים יחסית זולים.
אך מנגד באזורים מבוקשים ומפותחים בעיר כמו פרנצלאואר ברג, אשר חוותה ג׳נטריפיקציה ומחירי הנדלן שלה יחסית גבוהים, תוכלו עדיין למצוא במרחק של רחוב או שתיים מחירי נדלן נמוכים.
כל אלו הופכים את ברלין לאחד המקומות הנחשקים לקנית דירה.

מיסוי ותרבות שונה

תרבות המיסוי בגרמניה מעט שונה משאר מדינות אירופה ומישראל בכלל, בטח כאשר אנחנו מדברים על נושא נדלן שיכול לעיתים להיות מורכב באזורים מהסוג הזה. למשל העלויות שנלוות לקניית דירה יכולות להגיע כמעט ל15 אחוז מסכום הקניה, כאשר בין אחוז לשתיים עובר לנטוריון, 0.5 אחוז עובר לעמלת הרישום של הנכס ועמלת התיווך בברלין יכולה להגיע גם היא לעד 7.20 אחוז.
בברלין רוב עסקאות הנדלן מתבצעות על ידי משרדי תיווך ואם החלטתם על קניית דירה שם, את רוב פעולות ההשקעה שלכם תצטרכו לבצע דרך משרד תיווך מקומי. ומכיון שזה המצב עדיף להסתמך על משרד תיווך או משרד תיווך ישראלי אשר יקשר אתכם אל משרד שכזה, אחרת הסיכוי שלכם למצוא דירה לבד בברלין הוא כמעט קלוש. לכן זכרו שהשקעות נדלן בברלין עלולות להיות מסובכות ולא כל כך קלילות, אבל הן שוות את המאמץ!
לקריאה נוספת – https://boju88.com